Sohbet & Paylaşım Platformu

Türkiyenin en iyi Sohbet Odaları ve Mobil Sohbet Sitesi. Ne Duruyorsun ? Kahveni Alıp Sende Sisteme Gir ve Eğlencenin Tadını Çıkart. Sohbet Odamız , Oyun ve Eğlence Kanalları Seni Bekliyor..
Play Store App Store

Sohbet Girişi

Masaüstü üzerinden giriş için mirc indir.

Dilerseniz mobil uygulamamızı indirip bağlanabilirsiniz.

Play Store App Store

SahilCafe İçerikleri


bingol Mobil Chat Sohbet Siteleri


bingol Mobil Chat Sohbet Siteleri

Türkiye’ nin en keyifli sohbet sitesi olan bingöl sohbet sitemizde sizlerin keyifli ve eğlenceli vakitler geçirmeniz için sizlere her türlü olanağı sağlıyoruz.

Dilerseniz sohbet odalarımızda günün 24 saati kesintisiz bir şekilde sohbet edebilirsiniz. Dilerseniz oyun ve yarışma kanallarımızda soru cevap oyunları oynayarak güzel vakitler geçirebilirsiniz. Dilerseniz hem oyun oynayıp hemde Radyo kanalımızdan sevdiğiniz şarkıları istekte bulunarak keyifli bir şekilde müzik eşliğinde sohbet edebilirsiniz.

Sohbet siteleri son zamanlarda internetin de yaygın kullanımı ile beraber en çok kullanılan arkadaşlık kurma siteleri arasında yer almaktadır. Bu yüzden bir çok kişi internet üzerinden hem eğlenerek hem de rahatlıkla sohbet sitelerinden arkadaşlık kurmayı tercih ediyor. Aynı zamanda da sohbet siteleri internet üzerinden arkadaşlık kurulmasını sağladığı için gün içinde yirmi dört saat boyunca hizmet veriyor. Bu yüzden bir çok kişi istediği saatlerde sohbet sitelerine giriş yaparak rahatlıkla arkadaş edinebiliyor. Aynı zamanda da bahar sohbet sitelerindeki sohbet odaları gibi seçenekler sayesinde sohbet siteleri oldukça fazla tercih ediliyor.

Sohbet sitelerinde bulunan bingöl sohbet odaları oldukça popüler konuşma platformları arasında yer almaktadır. Sohbet odalarında bazen konu ya da bazı kriterler bulunabilir. Kendinize uygun bir sohbet odası bulduğunuzda tek yapmanız gereken sohbet odasına katılarak konuşmaya başlamak olacaktır. Aynı zamanda bazı sohbet sitelerinde de kolaylıkla kendi sohbet odanızı açabilir ve diğer sohbet sitesi üyelerini rahatlıkla davet ederek onlarla tanışabilirsiniz.

 

bingöl Sohbet sitemiz yetişkin bireyler için açılmış yazılı ve mobil sohbet sitesi olup +18 yaş üstü kullanıcılar için dizayn edilmiştir.

bingöl Mobil Sohbet

bingöl Chat sitemiz tüm akıllı cihazlar ile uyumlu bir şekilde çalışmakta olup hiç bir ücret ödemeden günün her saati ücretsiz sohbet edebilir bay bayan arkadaşlar edinebilirsiniz.

 

SahilCafe.Net Platformu Olarak Sizlere bingöl Chat Sohbet Sitesinin  Ayrıcalıklı Avantajlarını Sunmak Ve Bingöl Şehrimize Dair Bilgileri Sizler İçin Derlemek İstedik

 

İl Plaka Kodu  : 12

Telefon Alan Kodu : 0426

Meşhur Yiyecek & Tatlısı :

bulgur

ayran

süt

çökelek

gömme

sirın

tutmaç

keşkek

Gezilebilecek Yerler :

Yüzölçümü: 8.253 km2

Nüfusu: 266.019

İl Trafik No: 12

Alan Kodu: 426

 

bingol-manarasi.jpg

İlçeleri; Adaklı, Genç, Karlıova, Kiğı, Solhan, Yayladere, Yedisu olmak üzere 7 adettir.

 

 

 

  • Bingöl ülkemizdeki en eski yerleşim sahalarından biridir. Bölgedeki mağaralarda yapılan araştırmalar bunu ispatlamıştır.

 

  • Bingöl bölgesinde ilk hüküm süren topluluk MÖ 3000’li yıllarda Orta Asya’dan gelen Oğuzlar olmuştur. Yalnız bölge sürekli el değiştirerek günümüze ulaşmıştır.

sebeterias-kalesi-001.jpeg

 

  • Bingöl ve çevresinde sırasıyla Hurriler, Kimmerler, Asurlular, İskitler, Medler, Persler, Büyük İskender hakim oldu.

 

  • İskender’in Krallığı parçalanınca bölge Roma İmparatorluğu’na geçti. Sonra Bizans toprağı olan Bingöl ilerleyen zamanlarda İslam ordularının saldırıları sonucunda alınsa da Bizans yeniden bölgede otorite sağlamıştır.

yuzen-ada-001.jpg

 

  • 1071 yılından sonra bölgeye Selçukluların gelişiyle hakimiyet yeniden el değiştirdi. Ardından Saltuklular, Danişmentliler, Timur Devleti ve nihayet Fatih Sultan Mehmet döneminde Osmanlı Devleti’ne katılmıştır.

 

  • Bağımsız Türk Cumhuriyeti kurulduktan sonra ise 1936 yılında Bingöl il statüsü kazanmıştır. Bölgede birkaç tarihi yapı ve doğal güzellikler de bulunmaktadır. Bingöl’ün eski adları ‘Çevlik ve Çapakçur’dur.

 

 

  • Bingöl’ün ekonomik faaliyetleri hayli sınırlıdır. Bölgede en çok yapılan ekonomik faaliyet havyacılık olarak göze çarpmaktadır. Bazı alanlarda tarım ve orman ürünleri sanayisi üzerine çalışmalar yapılmaktadır.

hayvancilik-004.jpg

 

  • Sığır keçi ve koyun bölgede yaygın olarak beslenir. Bingöl çevresinde daha çok buğday, arpa, çavdar gibi tahıllar yetişmektedir. Baklagiller, şeker pancarı, kavun, armut, üzüm de yetiştirilmektedir.

 

  • Bingöl birçok Doğu Anadolu Bölgesi ilimiz gibi sanayi bakımından gelişmemiş bir merkezimizdir.

 

Bir önceki yazımız olan "  " başlıklı makaleyi okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir