Sohbet & Paylaşım Platformu

Türkiyenin en iyi Sohbet Odaları ve Mobil Sohbet Sitesi. Ne Duruyorsun ? Kahveni Alıp Sende Sisteme Gir ve Eğlencenin Tadını Çıkart. Sohbet Odamız , Oyun ve Eğlence Kanalları Seni Bekliyor..
Play Store App Store

Sohbet Girişi

Masaüstü üzerinden giriş için mirc indir.

Dilerseniz mobil uygulamamızı indirip bağlanabilirsiniz.

Play Store App Store

SahilCafe İçerikleri


Aydın Mobil Chat Sohbet Siteleri


Aydın Mobil Chat Sohbet Siteleri

Türkiye’ nin en keyifli sohbet sitesi olan Aydın sohbet sitemizde sizlerin keyifli ve eğlenceli vakitler geçirmeniz için sizlere her türlü olanağı sağlıyoruz.

Dilerseniz sohbet odalarımızda günün 24 saati kesintisiz bir şekilde sohbet edebilirsiniz. Dilerseniz oyun ve yarışma kanallarımızda soru cevap oyunları oynayarak güzel vakitler geçirebilirsiniz. Dilerseniz hem oyun oynayıp hemde Radyo kanalımızdan sevdiğiniz şarkıları istekte bulunarak keyifli bir şekilde müzik eşliğinde sohbet edebilirsiniz.

Sohbet siteleri son zamanlarda internetin de yaygın kullanımı ile beraber en çok kullanılan arkadaşlık kurma siteleri arasında yer almaktadır. Bu yüzden bir çok kişi internet üzerinden hem eğlenerek hem de rahatlıkla sohbet sitelerinden arkadaşlık kurmayı tercih ediyor. Aynı zamanda da sohbet siteleri internet üzerinden arkadaşlık kurulmasını sağladığı için gün içinde yirmi dört saat boyunca hizmet veriyor. Bu yüzden bir çok kişi istediği saatlerde sohbet sitelerine giriş yaparak rahatlıkla arkadaş edinebiliyor. Aynı zamanda da bahar sohbet sitelerindeki sohbet odaları gibi seçenekler sayesinde sohbet siteleri oldukça fazla tercih ediliyor.

Sohbet sitelerinde bulunan bahar sohbet odaları oldukça popüler konuşma platformları arasında yer almaktadır. Sohbet odalarında bazen konu ya da bazı kriterler bulunabilir. Kendinize uygun bir sohbet odası bulduğunuzda tek yapmanız gereken sohbet odasına katılarak konuşmaya başlamak olacaktır. Aynı zamanda bazı sohbet sitelerinde de kolaylıkla kendi sohbet odanızı açabilir ve diğer sohbet sitesi üyelerini rahatlıkla davet ederek onlarla tanışabilirsiniz.

 

Aydın Sohbet sitemiz yetişkin bireyler için açılmış yazılı ve mobil sohbet sitesi olup +18 yaş üstü kullanıcılar için dizayn edilmiştir.

Aydın Mobil Sohbet

Aydın Chat sitemiz tüm akıllı cihazlar ile uyumlu bir şekilde çalışmakta olup hiç bir ücret ödemeden günün her saati ücretsiz sohbet edebilir bay bayan arkadaşlar edinebilirsiniz.

 

SahilCafe.Net Platformu Olarak Sizlere Aydın Chat Sohbet Sitesinin  Ayrıcalıklı Avantajlarını Sunmak Ve Aydın Şehrimize Dair Bilgileri Sizler İçin Derlemek İstedik

 

İl Plaka Kodu  :09

Telefon Alan Kodu : 0256

Meşhur Yiyecek & Tatlısı :

Acılı güveç

Zeytinyağlı taze ve kuru börülce.

Sarmaşık ve kedirgen kavurma.

Etli nohut yahnisi.

Nohutlu kereviz.

Etli enginar.

Arap saçı

İmambayıldı

 

Gezilebilecek Yerler :

Ege Bölgesi

1. Dilek Yarımadası

dilek yarımadası

Kuşadası’na 28 kilometre mesafede bulunan Dilek Yarımadası, muhteşem doğası ve kumsallarıyla Aydın’ın en seçkin yerleri arasında yer alıyor. Büyük Menderes ve Küçük Menderes arasında bulunur.

2. Altınkum Plajı

altınkum plajı

Aydın’ın en çok bilinen, kalabalık plajlarından birisi olan Didim Altınkum Plajı, ulaşımı kolay plajlardan. Masmavi denizi, altın sarısı kumsalı ve sıcacık güneşiyle dikkat çeken Altınkum Plajı, aileler için ayrılan bölümüyle de en çok tercih edilen yerler arasında bulunuyor.

3. Saplı Ada

saplı ada

Doğa güzelliğiyle oldukça çekici bir görünüme sahip olan Saplı Ada’nın geçmişi uzun dönemler öncesine dayanıyor. Tarihin yanı sıra kuşbakışı bakıldığında saplı bir cezveyi andıran ada, yapısıyla da merak edilen yerlerden.

4. Sağtur Plajı

sağtur plajı

Akkum Plajı olarak da bilinen Sağtur Plajı, hem denize girmek isteyenler için hem de kamp yapmak isteyenlerin en sevdiği noktalardan. Araçla rahatlıkla gelebileceğiniz plaj, günün her saati dümdüz olan dingin deniziyle, huzurlu bir deniz keyfi için ideal. Plaj bölgesinde alışveriş yapabilmeniz için herhangi bir market yok ancak, plaja gelirken yol üzerinde bulunan marketlerden ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz.

5. Aydınlık Koyu

aydınlık koyu

Dilek Yarımadası’nın içinde bulunan Aydınlık Koyu, milli parkın giriş kapısına 5 km mesafede bulunuyor. Plajı taşlık olan sahilde, 15 ₺ gibi bir giriş ücreti ödedikten sonra şezlong, şemsiye, giyinme kabini ve duşlardan faydalanabiliyorsunuz.

6. İçmeler Koyu

içmeler koyu

Dilek Yarımadası’nın içinde bulunan bir diğer güzel koy ise İçmeler Koyu. Milli parkın girişinden yaklaşık 1 km uzaklıkta bulunan plaj, ulaşımı kolay olduğundan en çok tercih edilen plajlardan.

7. Kadınlar Plajı

kadınlar plajı

Kuşadası merkezde bulunan plaj, uzun sahil şeridiyle Aydın’ın en çok bilinen plajlarından birisi. Adının kadınlar plajı olduğuna bakmayın, burası karma bir plaj. Halk plajı olduğu için plaja girerken herhangi bir giriş ücreti verilmiyor.

8. Akbük Plajı

akbük plajı

Didim’de bulunan plaj, Didim merkezine 20 km uzaklıkta bulunuyor. Merkeze uzak olmasına rağmen, sakinliği ve doğal güzelliği için tercih edilen plaj, uzunca bir kumsala sahip.

9. Davutlar Sevgi Plajı

davutlar sevgi plajı

Kuşadası’nın Davutlar Mahallesi’nde yer alan Sevgi Plajı, 550 metre uzunluğundaki plajıyla, Aydın’ın en uzun plajlarından birisi. Yazın oldukça kalabalık olan plajda sezon ortasında yer bulmak için sabah erken saatlerde gitmeniz gerekebilir.

10. Akvaryum Koyu

akvaryum koyu

Didim’in en güzel koylarından Akvaryum Koyu, tertemiz ve turkuaz rengindeki deniziyle görenleri büyülüyor. Gerçekten akvaryum koyu adının anlamını taşıyor çünkü yüzerken çeşit çeşit balıklarla birlikte yüzüyorsunuz.

11. Güvercinada Kalesi

güvercinada kalesi

Mora İsyanı sırasında denizden gelebilecek tehlikelere karşı savunma amacıyla yapılan kale, Aydın’ın Kuşadası ilçesinin Hacıfeyzullah Mahallesi’nde yer alıyor.

12. Kurşunlu Manastırı

kurşunlu manastırı

Dilek Yarımadası’nın kuzey yamacında bulunan ve 690 metre yükseklikte kurulmuş olan Kurşunlu Manastırı, görülmesi gereken tarihi yerlerden biri.

13. Aphrodisias Antik Kenti

aphrodisias antik kenti

Aphrodisias, Aydın’ın antik kentleri arasında ihtişamı ve köklü tarihiyle en çok dikkat çeken yerlerinden. 

14. Priene Antik Kenti

priene antik kenti

Belus’un oğlu Aegyptus döneminde İyonlar tarafından M.Ö 7.Yy’da  kurulduğu kabul edilen antik kent, mimari yapısı ve tarihi dokusu ile Aydın’a yolunuz düştüğünde mutlaka görmeniz gereken tarihi yapılardan.

15. Tralleis Antik Kenti

tralleis antik kenti

Aydın’ın kuzeyinde, Kestane dağlarının güney yamacındaki plato üzerinde yer alan Tralleis, Argoslular ve Tralleis tarafından Menderes Havzası’nın toprakları üzerinde kurulmuş, farklı dönemlerde, değişik egemenliklere ev sahipliği yapmış. .

 

16. Arpaz Kalesi

arpaz kalesi

Aydın’ın Nazilli ilçesine bağlı Esenköy’de yer alan kale, Arpaz Beyleri tarafından XIX. Yüzyıl başlarında inşa edilmiş, uzun dönemlere tanıklık ederek kalıntılarıyla günümüze ulaşan bir kaledir.

17. Doğanbey Köyü

doğanbey köyü

Aydın’ın Söke ilçesine bağlı bulunan köylerden biri olan Doğanbey Köyü, eski Rumcada odalar anlamına gelen ”Domatia” adıyla anılırmış. Eskiden Rumların yaşadığı köy, mübadele dönemi sonrasında değişime uğramış. Birkaç sokaktan oluşan köy, ruhunu hiç bozmamış ve hala kendini koruyor.

18. Gümrükönü Hanı

gümrükönü hanı

Aydın’ın Efeler ilçesinde bulunan ve kendisiyle aynı ismi taşıyan hamam ile yan yana bulunan hanın, ticari amaçlarla 19.Yüzyılda yapıldığı tahmin ediliyor.

19. Zeus Mağarası

zeus mağarası

Dilek Yarımadası’nın girişinde yer alan, 20 metre civarındaki kaygan bir kayalık patikadan sonra ulaşılan Zeus Mağarası’na tek başınıza gitmek ürkütücü olsa da kalabalık gidildiğinde oldukça eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

20. Arapapıştı Kanyonu

arapapıştı kanyonu

Aydın ilçe merkezine 90 km uzaklıkta bulunan kanyon, Bozdoğan ilçesinde bulunuyor. Aslında Aydın, Muğla ve Denizli sınırlarıyla kesişen kanyona pek çok noktadan ulaşmak mümkün.

21. Bafa Gölü

bafa gölü

Aydın ve Muğla sınırlarıyla kesişen Bafa Gölü, Ege Bölgesi’nin en büyük gölü. Yaklaşık 2000 yıl önce deniz olan Söke Ovası’nın zamanla alüvyonlarla kapanmasıyla geride kalan alan, Bafa z.

22. Çine Vadisi

çine vadisi

 

23. Güzelçamlı Milli Park

güzelçamlı milli parkı

Aydın’ın Kuşadası beldesinde bulunan Güzelçamlı Milli Parkı, içinde pek çok güzel koyu ve doğal güzelliğiyle görenleri büyülüyor. Aydın’a gelmişken, sessiz ve sakin, doğanın içinde bir alanda kafa dinlemek istiyorsanız, milli park tam size göre.

24. Latmos Beşparmak Dağları

latmos beşparmak dağları

Muğla ve Aydın sınırları içinde bulunan Beşparmak Dağları, antik adıyla Latmos olarak da anılıyor Milyonlarca yıllık kayaların ilginç görüntülerinden oluşan dağlar, patika yollardan oluşuyor.

25. Sırtlanini Mağarası

sırtlanini mağarası

Aydın’ın Karacasu ilçesinde bulunan Sırtlanini Mağarası, ilçe merkezine 15 km uzaklıkta bulunuyor

26. Kuşadası

kuşadası

Aydın’ın beldelerinden Kuşadası’ndan bahsetmemek olmaz. En önemli turizm merkezlerimizden biri haline gelen Kuşadası, 106 bin kişilik nüfusa sahip olsa da, yaz aylarında gelen turistlerin yoğunluğu nedeniyle çok daha kalabalık olabiliyor. Aydın ilçe merkezine 71 km uzaklıkta bulunan belde, plajları ve tarihi dokusuyla, pek çok gezilecek noktaya sahip.

 

27. Didim

didim

Aydın’ın güzelliklerle dolu beldelerinden en çok bilinen bir diğer belde ise Didim.

28. Efeler

efeler

Aydın’ın nüfusunun en çok olduğu ilçe olan Efeler, 289 bin kişilik nüfusuyla Aydın nüfusunun %26’sına sahip.

29. Aydın Arkeoloji Müzesi

aydın arkeoloji müzesi

1959 yılında Zafer İlkokulu’nun bir odasında kurulmuş, 1973 yılında yeni bir binaya geçtikten sonra da 2012 yılında yeni müze binasında hizmet vermeye başlamıştır.

30. Otantika Etnografya Müzesi

otantika etnografya müzesi

Otantika Etnografya Müzesi’nin diğer müzelerden farkı, herhangi bir müze binasında bulunmaması.

31. Karacasu Etnografya Müzesi

karacasu etnografya müzesi

2007 yılında açılan Etnografya Müzesi’nde, Karacasu’nun ve tüm yörenin sosyo-kültürel geçmişine dair bilgi veren eserlerler bulunuyor.

32. Milet Müzesi

milet müzesi

1973 yılında açılan Milet Müzesi, Didim ilçesinin Balat Mahallesi yakınlarında bulunan Milet Antik Kenti’nin içinde yer alıyor.

33. Yörük Ali Efe Müzesi

Yörük ali efe müzesi

 

34. Tales Matematik Müzesi

tales matematik müzesi

Aydın’da 2015 yılında açılan Tales Matematik Müzesi, ülkemizdeki ilk ve dünyanın da sayılı matematik müzelerinden.

Forum Aydın

forum aydın

 

Bir önceki yazımız olan "  " başlıklı makaleyi okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir