Sohbet & Paylaşım Platformu

Türkiyenin en iyi Sohbet Odaları ve Mobil Sohbet Sitesi. Ne Duruyorsun ? Kahveni Alıp Sende Sisteme Gir ve Eğlencenin Tadını Çıkart. Sohbet Odamız , Oyun ve Eğlence Kanalları Seni Bekliyor..
Play Store App Store

Sohbet Girişi

Masaüstü üzerinden giriş için mirc indir.

Dilerseniz mobil uygulamamızı indirip bağlanabilirsiniz.

Play Store App Store

SahilCafe İçerikleri


Amasya Sıcak Chat sohbet Siteleri


Amasya Sıcak Chat sohbet Siteleri

Türkiye’ nin en keyifli sohbet sitesi olan Amasya sohbet sitemizde sizlerin keyifli ve eğlenceli vakitler geçirmeniz için sizlere her türlü olanağı sağlıyoruz.

Dilerseniz sohbet odalarımızda günün 24 saati kesintisiz bir şekilde sohbet edebilirsiniz. Dilerseniz oyun ve yarışma kanallarımızda soru cevap oyunları oynayarak güzel vakitler geçirebilirsiniz. Dilerseniz hem oyun oynayıp hemde Radyo kanalımızdan sevdiğiniz şarkıları istekte bulunarak keyifli bir şekilde müzik eşliğinde sohbet edebilirsiniz.

Sohbet siteleri son zamanlarda internetin de yaygın kullanımı ile beraber en çok kullanılan arkadaşlık kurma siteleri arasında yer almaktadır. Bu yüzden bir çok kişi internet üzerinden hem eğlenerek hem de rahatlıkla sohbet sitelerinden arkadaşlık kurmayı tercih ediyor. Aynı zamanda da sohbet siteleri internet üzerinden arkadaşlık kurulmasını sağladığı için gün içinde yirmi dört saat boyunca hizmet veriyor. Bu yüzden bir çok kişi istediği saatlerde sohbet sitelerine giriş yaparak rahatlıkla arkadaş edinebiliyor. Aynı zamanda da bahar sohbet sitelerindeki sohbet odaları gibi seçenekler sayesinde sohbet siteleri oldukça fazla tercih ediliyor.

Sohbet sitelerinde bulunan bahar sohbet odaları oldukça popüler konuşma platformları arasında yer almaktadır. Sohbet odalarında bazen konu ya da bazı kriterler bulunabilir. Kendinize uygun bir sohbet odası bulduğunuzda tek yapmanız gereken sohbet odasına katılarak konuşmaya başlamak olacaktır. Aynı zamanda bazı sohbet sitelerinde de kolaylıkla kendi sohbet odanızı açabilir ve diğer sohbet sitesi üyelerini rahatlıkla davet ederek onlarla tanışabilirsiniz.

 

Amasya Sohbet sitemiz yetişkin bireyler için açılmış yazılı ve mobil sohbet sitesi olup +18 yaş üstü kullanıcılar için dizayn edilmiştir.

Amasya Mobil Sohbet

Amasya Chat sitemiz tüm akıllı cihazlar ile uyumlu bir şekilde çalışmakta olup hiç bir ücret ödemeden günün her saati ücretsiz sohbet edebilir bay bayan arkadaşlar edinebilirsiniz.

 

SahilCafe.Net Platformu Olarak Sizlere amasya Chat Sohbet Sitesinin  Ayrıcalıklı Avantajlarını Sunmak Ve Amasya Şehrimize Dair Bilgileri Sizler İçin Derlemek İstedik

 

İl Plaka Kodu  : 05

Telefon Alan Kodu : 0358

En Meşhur Yiyecek : Elma

Meşhur Yemekleri :

Çatal çorba

sakala çarpan

toyga çorbası

cilbir

helle çorbası

kesme ibik çorbası

yarma çorbası

Bakla dolması

etli bamya

keşkek

ciğer sarması

göbek dolması

madımak

pastırmalı pancar

patlıcan pehli

pirpirim

sirkeli ciğer

sulu köfte

Gezilebilecek Tarihi Mekanları :

Aynalı Mağara

Amasya Aynalı Mağara

Amasya Vadisi’nin en ünlü ve en özel mağaralarından birisi. Rivayetlere göre güzelliği ile ünlü bir kralın kızına ev sahipliği yapan mağaradır.

Amasya Kalesi

Amasya Kalesi

Amasya’da gezilecek yerler arasında Amasya Kalesi bulunmakta.Yeşilırmak’ın kenarında Harşena Dağı’nın üzerine inşa edilmiş kalenin Hititler zamanında yapıldığı düşünülmektedir.

Kralkaya Mezarları

Kral Kaya Mezarları

Kaleye yapacağınız gezi anında Kralkaya Mezarları’nıda es geçmemelisiniz. Harşena Dağı yamaçlarında yer alan mezarlar oldukça büyük ve taşlara oyulmuş yapıları ile ilgi çekicidir.

Yedi Kuğular Kuş Cenneti

Amasya Yedi Kuğular Kuş Cenneti

Amasya’da gezilecek yerler listemizde Yedi Kuğular Kuş Cennetide bulunuyor.

Borabay Gölü Tabiat Parkı

Borabay Gölü Amasya

Amasya’da gezilecek yerler arasında çevre illerden de yoğun ilgi gören Borabay Gölü ve tabiat parkı da yer alıyor.

Hazeranlar Konağı

Amasya Hazeranlar Konağı

19. yüzyıl yapılarından birisi de olsa oldukça ince ve naif bir mimariye sahip en özel Osmanlı eserlerinden birisidir. 1984’te müze olarak ziyaretçilerini ağırlamaya başlayan konak, yerli ve yabancı turistlerin Amasya’daki en uğrak yerlerinden birisi.

Gökmedrese Camii

Amasya Gökmedrese Camii

1200’lü yıllardan, Selçuklular’dan günümüze kalabilmiş en özel miraslardan birisi. Halen aktif olarak cami vazifesi görse de bir dönem külliye görevini de üstlenmiştir. Ağaç oymacılığının en başarılı örneklerinden birisine ve camilerimizde az rastlanan ilginç bir mimariye sahiptir.

Beyazıd Külliyesi

Amasya Beyazıd Külliyesi

Beyazıd Külliyesi ve camii Amasya’da gezilecek yerler listemizde.İkinci Beyazıd’ın tahta geçmesinden sonra Amasya’ya hediye ettiği külliye bugün de halen hem cami, hem de kütüphane olarak kullanılmaya devam etmektedir. Kesme taştan yapılma odaları, büyük çınar ağaçları ve huzur veren havası ile Amasya’nın merkezinde nefes almak için en güzel yerlerden birisidir.

Yalıboyu Evleri

Amasya Yalıboyu Evleri

Yeşil Irmak’ın kenarında, restore edilmiş evlerin arasına dalıp tarihin içerisinde güzel bir yürüyüş yapabilir

Amasya Arkeoloji Müzesi

Amasya Arkeoloji Müzesi Amasya'da gezilecek yerler

Tunç Çağı’ndan kalma eserlerin dahi yer aldığı müzede en ilgi çekici olanlarsa; Türk kültüründeki bilinen mumya örneklerinin sadece burada yer alıyor oluşudur.

 

Bir önceki yazımız olan "  " başlıklı makaleyi okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir